Семінар-практикум учителів початкових класів
16 березня 2023р. на базі Витвицького ліцею було проведено семінар-практикум для вчителів початкових класів на тему «Національно-патріотичне виховання молодших школярів – пріоритетний напрям діяльності педагогів НУШ в умовах війни»».
Воєнний час – непростий період, коли всім учасникам освітнього процесу (учителям, учням та їхнім батькам) потрібно постійно пристосовуватися до нових жорстких обставин. Психологи зазначають, що фаза повернення людини до стабілізації триває від 6 до 36 місяців. Але зараз ми не можемо скористатися такою можливістю, оскільки живемо у високому перманентному стресі, який коливається залежно від подій. Дуже важливо сьогодні навчитися зчитувати власні переживання, емоції та відчуття, вміти керувати ними, дбати про психічний стан, здоров’я та поповнювати ресурси.
Соціальний педагог Курудз В.В. та практичний психолог Чамарник І.В. провели заняття з елементами тренінгу на тему «Психологічне благополуччя та резилієнтність сучасного вчителя». Метою заняття було навчити педагогів створити хоча б невеликий простір безпеки для дітей в умовах війни, а також звернути увагу на стан своєї психологічної рівноваги. За допомогою технік та вправ педагоги навчилися відновлюватися після різних челенджів життя і знаходити власні ресурси.
У практичному модулі семінару продемонстровано проведення ранкової зустрічі, двох уроків та виховного заходу в початкових класах:
Ранкова зустріч на тему «Я і моя Батьківщина» у 1 класі провела вчитель Безус Оксана Святославівна;
Інтегрований урок на тему «Життя і творчість Лесі Українки». Вірш «Вже сонечко в море сіда …» у 2 класі провела вчитель Балазюк Мирослава Михайлівна;
Математичну подорож містами України. Ділення двоцифрового числа на одноцифрове. Задачі на подвійне зведення до одиниці у 3 класі провела вчитель Пастух Ольга Михайлівна;
Спортивну розвагу «Ми зростаєм сильні, дужі. Ми із спортом завжди дружим»
з учнями 4 класу провела вчитель Попич Н.М.
Використання вчителями різноманітних видів інноваційних вправ дає можливість доповнити уроки цікавою інформацією, а різні види діяльності заохочують дітей до роботи.
Вчитель – зразок для дитини в сучасній школі.
У вчителя незвичайна місія в житті: стати другом для кожної дитини, направляти, виховувати.
Виховання патріотизму - це невпинна робота по створенню у школярів почуття гордості за свою Батьківщину і свій народ, шанобливому ставленню до історичного минулого Батьківщини, свого народу.
Головне в роботі вчителів – виховати учня – українця – патріота.