A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Витвицький ліцей Витвицької сільської ради територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області

Міжнародний день рідної мови

Дата: 14.03.2025 12:49
Кількість переглядів: 11

Фото без опису

Сьогодні Міжнародний день рідної мови.Він був проголошений на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році. Датою святкування обрали 21 лютого на честь подій 1952 року в Дацці (нині столиця Бангладеш), де під час демонстрації за визнання бенгальської мови офіційною, поліцією було вбито кількох студентів. Відтоді цей день символізує боротьбу за право говорити рідною мовою та підкреслює важливість мовного різноманіття.

В Україні День рідної мови набуває особливого значення, адже українська мова протягом століть зазнавала утисків та заборон. З 1622 року до розпаду СРСР було зафіксовано 58 випадків заборони використання української мови.

Особливо руйнівним був Валуєвський циркуляр 1863 року, який стверджував: "Української мови не було, немає і бути не може". Попри ці перешкоди, українці зберегли свою мову, яка є основою національної ідентичності та культури.

Володіння рідною мовою є головним критерієм соціальної ідентичності й самодостатності людини та нації. Слово є базовим принципом свідомості нації, саме у мові закладене все різноманіття національного бачення світу. Рідна мова формує світогляд, передає традиції та об'єднує покоління. Збереження та розвиток рідної мови сприяє культурному багатству та різноманіттю світу.

Силу рідного слова важко переоцінити, адже мова – це основа національної ідентичності, спосіб вираження громадянської позиції, основа нашої свободи та гідності.

У період повномасштабної війни кожен українець переконався, наскільки мова має значення.Сьогодні, зі зброєю в руках, Збройні Сили України героїчно захищають не лише територіальні кордони, але й право кожного громадянина користуватися рідною мовою і жити у своїй рідній країні.

В умовах протистояння російському окупанту українська мова об'єднала мільйони українців в межах країни та за її межами.

Наша мова є символом єдності, генетичним кодом та ідентифікатором нації, джерелом натхнення та розвитку. Захист рідної мови – це сьогодні її утвердження та популяризація, що безперечно сприяє посиленню національної безпеки.

Говорити українською – це підтримувати націю сміливих, мужніх, нескорених, тих, хто завжди готовий захищати своє майбутнє!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень